Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Łagodzący żel hialuronowy

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania żelu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do butelki z żelem hialuronowym dodaj cały pantenol (witaminę B5) oraz Beta-glukan w płynie. Wymieszaj dokładnie całość za pomocą dołączonej bagietki.

4 - Następnie dodaj całą porcję kwasu glicyryzynowego i mieszaj żel cierpliwie i dokładnie przez kilka minut, proszek rozpuści się całkowicie po czasie.

5 - Na butelkę naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Żel gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Bezbarwny, przezroczysty, bezzapachowy, gęsty żel.

Przechowywanie i trwałość wykonanego żelu:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Jako lekki żel nawilżający - stosowany jako samodzielny nawilżacz sprawdza się zwłaszcza w przypadku cery tłustej i skłonnej do wyprysków, gdyż żel jest zupełnie niekomedogenny. W przypadku cery suchej może być traktowany jako dodatkowy preparat nawilżający [patrz - poniższe metody] - (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując).

# Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym olejem lub serum-olejkiem. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:

1 - Nałożyć w zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku.
2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę żelu można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to właściwości nawilżające preparatu, w przypadku tłustej skóry taka metoda zmniejsza możliwość "zatykania" porów, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu, (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę żelu, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

# Jako łagodzący i kojący żel, który sprzyja gojeniu i regeneracji skóry stosowany nawet kilkakrotnie w ciągu dnia na podrażnioną skórę np. po peelingach, po kuracji retinoidami, po goleniu lub depilacji, na drobne skaleczenia lub oparzenia, podrażnienia posłoneczne, ukąszenia owadów, obtarcia i uszkodzenia skóry, blizny, także potrądzikowe.

# Polecany w połączeniu z Olejem tamanu, jako środek sprzyjający gojeniu blizn i drobnych uszkodzeń skóry.

# Do rozrabiania Peelingu enzymatycznego lub maseczek w proszku (żelem można zastąpić część lub całość wody/hydrolatu podczas rozrabiania peelingu enzymatycznego lub maseczek).

# Jako preparat napinający skórę, dający chwilowy efekt liftingujący skórę (stosowany samodzielnie, cienką warstwą pod makijaż lub inny preparat pielęgnacyjny).

# Jako żel nawilżająco-regenerujący do włosów, zwłaszcza na końcówki włosów - pantenol nawilża, wygładza i pogrubia włókno włosa, nadaje włosom połysk, ułatwia rozczesywanie, zapobiega rozdwajaniu końcówek (żel można nakładać kilkakrotnie na suche lub wilgotne włosy, bez spłukiwania).

# Można go wcierać w paznokcie – żel poprawia stan zniszczonej lakierowaniem płytki paznokci oraz sprzyja gojeniu uszkodzonych skórek.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.